Akademia Zdrowego przedszkolaka

Zdrowe odżywanie w rzeczywistości, w której najłatwiej o gotowe dania, przetworzone produkty pełne konserwantów nie jest łatwe, jednak dzieci, które przywykną do zdrowego żywienia nigdy nie będą miały problemu ze skomponowaniem odpowiedniego posiłku. Nasze przedszkole uczestniczy w programie Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to ogólnopolski cykl akcji prozdrowotnych o charakterze edukacyjnym, zajmującym się działaniami związanymi ze zdrowym odżywianiem, bezpieczeństwem i profilaktyką zdrowia wśród dzieci. Podczas zajęć dzieci bawiąc się uczą się jednocześnie nowych pojęć, takich jak: węglowodany złożone, błonnik, kwasy tłuszczowe.

Dzieci uczestniczą w zajęciach tematycznych pod hasłem: “Zboża zjadamy, energię z nich mamy”. „Odporność wzmacniamy, bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy”.

Dbamy o to aby nad prawidłowym zbilansowaniem diety dla przedszkolaków czuwał DIETETYK Serwujemy tylko pełnowartościowe i zdrowe posiłki.  Zdrowe posiłki i wpajanie dobrych nawyków żywieniowych traktujemy, jako lokatę na zdrowe i długie życie. Menu na cały tydzień jest dostępne dla rodziców na przedszkolnej tablicy ogłoszeń.

Dbamy o to, by dzieci kojarzyły kuchnię z sezonowością produktów i poznawały nowe smaki. Dzieci dostają 5 posiłków o stałych porach, w odpowiednich odstępach czasowych. Dbamy o atmosferę przy stole, o odpowiednie ułożenie sztućców.

Dbamy o higienę. Dzieci codziennie myją ząbki po śniadaniu.

Dla dzieci z alergiami komponujemy indywidualne menu. Szanując różne tradycje religijne, po ustaleniu z rodzicami, przygotowujemy zgodnie z wytycznymi, indywidualne menu dla ich dziecka.

Stosujemy pełnoziarniste makarony, ciemne pieczywo, ograniczamy cukry, nie podajemy słodkich napojów.

Organizujemy zajęcia kulinarne. Dzieci pod okiem nauczyciela, mają możliwość samodzielnego komponowania śniadań z podanych do stołu, zdrowych produktów. Uczymy je w ten sposób wyboru i poznajemy dziecięce upodobania. Nie zmuszamy dzieci do jedzenia, ale robimy wszystko, by posiłki były podawane w taki sposób, że same chętnie po nie sięgają.

W naszym przedszkolu dzieci codziennie jedzą owoce i/lub warzywa.

W naszym przedszkolu dzieci codziennie przebywają na powietrzu ( na podwórku przedszkolnym lub uczestniczą w spacerach).

AKTUALNOŚCI

Przedszkole Piccolo - zerówka
PROWADZIMY ZERÓWKĘ
Przedszkole Piccolo - Dzieci niepełnosprawne
Przyjmujemy Dzieci z odroczeniem obowiązku szkolnego