O nas

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI SPOZA PRZEDSZKOLA ZAPRASZAMY - tel. 509251582, 512742637

SUPER OFERTA!
OPIEKA NA
GODZINY / KARNETY !

PRZEDSZKOLE PICCOLO

Nasze przedszkole (Włochy, Ursus) w Warszawie jest niepubliczną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus.

Jeśli mieszkasz w okolicy dzielnic Ursus lub Włochy wybierz przedszkole znajdujące się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Może się okazać, że do tego samego przedszkola będą uczęszczać dzieci mieszkające po sąsiedzku. Przedszkole może znajdować się także niedaleko Twojego miejsca pracy, ponieważ masz wówczas dogodny dojazd do oby dwóch lokalizacji.

Przedszkole PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie.

Przedszkole PICCOLO wprowadza dziecko w świat wartości uniwersalnych: piękna, dobra, prawdy i miłości, pośredniczy w przyswajaniu norm postępowania etycznego.

Nasze przedszkole jest placówką przyjazną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawioną na osiąganie sukcesu.

Na terenie znajduje się plac zabaw wyposażony w ekologiczny, różnorodny sprzęt ogrodowy, sprzyjający rozwojowi ruchowemu dzieci.

Przedszkole wyposażone jest w nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne, oddziałujące na wyobraźnię, rozwijające twórcze myślenie dzieci. Kształtujemy postawę przynależności do swojego kraju w zjednoczonej Europie.

Oferujemy bogate, różnorodne zajęcia artystyczne tak, aby każde dziecko znalazło dla siebie coś ciekawego, odkryło to, co szczególnie sprawia mu przyjemność i w oparciu o to rozwijało swoją twórczą osobowość.

Zachęcamy by osobiście odwiedzić nasze przedszkole. Warszawa (Ursus, Włochy), ul. Kleszczowa 13 - Zapraszamy !!!

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00.

Przedszkole Piccolo Warszawa Włochy, Ursus

ZAPEWNIAMY:

Adaptacja pomieszczeń przedszkolnych została przeprowadzona zgodnie z wymogami Państwowej Straży Pożarnej i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Misja naszego przedszkola:

"Daj dzieciom dobrą dolę, daj wysiłkom ich pomoc, nie najłatwiejszą prowadź ich drogą, ale najpiękniejszą." - J.Korczak


AKTUALNOŚCI

12-08-2017
W KRAINIE BAŚNI
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom! CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE! Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania. "Bez względu na to ile masz zajęć, bardzo ważną rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie".
CZYTAJ WIĘCEJ
12-08-2017
W KRAINIE BAŚNI
„Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, ale ogniem, który trzeba rozniecić” (Plutarch). Idąc za tą myślą, już od pierwszych lat życia dziecka należy „zarazić” go bajką, wierszem. Jeśli nie zetkniemy z książką dziecka już w okresie wczesnego dzieciństwa, w ogóle nie odczuje ono jej braku, a w dorosłym życiu, będzie uboższe o to, co mogłoby zyskać będąc częstym czytelnikiem. Przyjemne spotkania z książką u dziecka przedszkolnego przygotowują miejsce dla zainteresowań literaturą w życiu dorosłym.
CZYTAJ WIĘCEJ