Ekoprzedszkolak

Tto projekt długofalowy realizowany przy okazji pozostałych zajęć przedszkolnych ukierunkowany na uświadamianie dzieciom zasad ekologicznego korzystania z energii, segregacji śmieci, oszczędzania wody i korzystania z produktów wielorazowego użytku;

Elektroodpady to przedmioty, których nie wolno wyrzucać do zwykłych śmietników: przeróżne baterie, ładowarki, płyty CD/DVD/BR, pendrivy, słuchawki czy odbiorniki radiowe. Tymczasem często znajdujemy je na łąkach, w lasach, podczas wycieczek nad jezioro. Dzieci z naszego przedszkola zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z wyrzucania takich przedmiotów oraz same biorą udział w zbiórkach zbędnego sprzętu elektronicznego.

Bierzemy aktywny udział w akcji segregacji odpadów. Segregujemy odpady umieszczając je w odpowiednich pojemnikach. Dzieci potrafią rozpoznać pojemniki po odpowiednim kolorze, plakaty informujące pokazują, co można ponownie otrzymać z surowców wtórnych.

„Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie..." to program, do którego przystąpiło nasze przedszkole i w którym czynnie uczestniczą wszystkie przedszkolaki. Głównym jego celem jest bezinteresowna pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego. Program polega na zbiórce plastikowych zakrętek, które przekazywane są firmom recyklingowym. Za każdy kilogram otrzymanego surowca firmy recyklingowe wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na konto Fundacji Bez Tajemnic, która to jest organizatorem akcji na Polskę. 100% pozyskanych w ten sposób środków Fundacja przeznacza na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci będących jej podopiecznymi.

AKTUALNOŚCI

20-04-2019
WIELKANOC w przedszkolu PICCOLO
Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. W naszym przedszkolu to również okazja, aby zapoznać dzieci z licznymi obrzędami i zwyczajami świątecznymi. Wszystkim naszym Przedszkolakom, Rodzicom, Przyjaciołom naszego przedszkola, życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych :)
CZYTAJ WIĘCEJ
20-04-2019
Przygotowania świąteczne w PICCOLO cd.
Wielkanocne prace plastyczne - ZUCHY
CZYTAJ WIĘCEJ